Головна » 2019 » Травень » 20 » 57-й Чемпіонат зі спортивного туризму серед учнівської молоді Хмельниччини
13:48
57-й Чемпіонат зі спортивного туризму серед учнівської молоді Хмельниччини

​​​​​

З 16 по 19 травня поблизу села Черче, що на Чемеровеччині, відбувся традиційний заїзд юних туристів Хмельниччини, які взяли участь у найбільш масовому обласному туристсько-спортивному заході року – Чемпіонаті області зі спортивного туризму. Цьогоріч проводився 57-ий Чемпіонат області зі спортивного туризму серед учнівської молоді, програма якого складалась з 2-х Кубків з видів туризму – Кубку області з пішохідного туризму та Кубку області з велосипедного туризму.                                                                                                                             Учасники Чемпіонату – туристи-спортсмени 2002-2006 років народження, які мали І юнацький або ІІІ спортивний розряд і вище зі спортивного туризму. У Кубку з пішохідного туризму взяли участь 17 команд, з велосипедного туризму – 14 команд (всього 191 учасник).У Кубку області з пішохідного туризму юні туристи змагалися на двох дистанціях ІІІ класу: «Командна смуга перешкод» та «Крос-похід». Від Віньковецького  району взяли участь гуртківці туристичного гуртка Віньковецького БДЮТ на базі Великоолександрівського НВК ,під керівництвом керівника туристичного гуртка  Гонголь Оксани Василівни. У загальному заліку Кубку області з пішохідного туризму переможцем стала команда міста СлавутиІІ місце посіла команда міста ХмельницькогоІІІ місце – у команди Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.                                                                 В рамках Чемпіонату області проводився конкурс туристського побуту. Суддівська бригада перевіряла побут, оцінюючи планування табору і постановку наметів, чистоту, порядок та екологічний стан, зберігання продуктів і посуду. У цьому конкурсі 1 місце посіли відразу чотири команди – з м. Славути, Деражнянського району, Судилківської ОТГ та Хмельницького ОЦТКУМ.                                                                                                            Учасники – переможці та призери у видах – були нагороджені медалями і грамотами Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Грамотами Хмельницької обласної федерації спортивного туризму були нагороджені учасники чоловічих, жіночих і змішаних зв’язок, які показали кращі результати на етапах смуги перешкод. Всі дні змагань супроводжувалися дощами, а у суботу 18 травня – зливами. Погода не зіпсувала настрою і можливості юним туристам та їх наставникам показати гарний рівень технічної і тактичної підготовки, проте внесла корективи в програму Чемпіонату. Саме негода дала можливість перевірити у житті туристські навички подолання перешкод, зокрема, наведення мотузкових перил через річку для подолання її в брід та контролювання надувного човна, за допомогою якого переправлялося спорядження команд і самі учасники.Екстремальний 57-й Чемпіонат завершився, залишивши багато вражень і набуття досвіду його учасниками.